FCS Polska
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

🌊💥🏄‍♂️ Nowa dostawa ubrań surfingowych Vissla 🌊💥🏄‍♂️

Najlepszy dzień na Bałtyku? Bardzo możliwe.

blog FCS Polska
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Kiedy są najlepsze warunki do surfingu na Bałtyku? Tego nie wie nikt, ale ten dzień w 2018 każdy wspomni jako jeden z najlepszych w historii polskiego surfingu.

Nikt się nie spodziewał, że tuż po zawodach Polish Surfing Challenge Bałtyk zaserwuje kolejny swell, tym razem czysty, z regularnie wchodzącymi tubami. Maks Michalewski, Kuba Kuzia, Jurek Kijkowski i inni - to był piękny dzień, który zapamięta każdy, kto tam był. 

Dzięki Dzida Film Studio, teraz Wy też możecie go zobaczyć - surfing na Bałtyku w najlepszym wydaniu. A damn good day at Chałupy

A na deser mamy dla Was jeszcze mini wywiad z autorem filmu - Łukaszem Balińskim. "Mlecznego" zna pewnie każdy na półwyspie, ale chłopak wciąż potrafi zaskoczyć (np. takim materiałem z szuflady).

Łukasz, jak to się stało, że tego dnia nie znalazłeś się w wodzie z deska tylko kręciłeś z plaży?
Powody były dwa, pierwszy i najważniejszy to fakt, że miałem rozwalony bark po wypadku na surfie pół roku wcześniej, pomimo że ręka już zaczynała wracać do sprawności to warun jaki był tego dnia i solidne pranie jakie zbierali chłopcy w wodzie skutecznie mi sugerowały bym został na brzegu.
Druga kwestia to prognoza na tubujące chałupy i 2 małolatów (wtedy jeszcze), których chciałem mieć nagranych podczas wspólnej sesji czyli Maks i Kuba. Ekipa zaliczyła 2 sesje tego dnia i cisnęliśmy do zmrok

Incepcja - Krzysiek robi fote, jak Łukasz filmuje
Incepcja - Krzysiek robi fote, jak Łukasz filmuje


Widziałeś jeszcze kiedyś taki warun na Bałtyku? Jak oceniasz “ten dzień  w skali Twoich doświadczeń z morzem brunatnym?

Jeżeli chodzi o tuby to ja nie widziałem lepszego dnia, ale najstarsi kaszubi i paru surferów twierdzi, że bywało i lepiej.
Te fale mialy dużo mocy i pięknie się układały, jednak ciężko było wyjechać z tuneli i wszystkie nagrane próby kończyły się spektakularnymi pralkami.
Dla mnie to 9/10 na naszej kałuży i takie dni trafiają się niestety bardzo rzadko.

Jakie nagrania jeszcze kryją się w Twoich szufladach?
Będzie jeszcze trochę oldschooli gdzie chłopaki w szortach na piance cisną na surfa z poprzedniego dziesięciolecia. Ale takiej petardy szybko z archiwów już raczej nie ulepie.

Jak byś miał wybrać jedną najlepszą falę jaką widziałeś na Bałtyku, to co byś wybrał i kto ją złapał.
Tutaj chyba rozczaruję wszystkich naszych prosów, bo dla mnie najlepsza fala to ta którą sam złapie. Patrzenie na idealne fale i kręcenie innych jest zajebiste, ale nie tak jak surfowanie po nich hahahaha. Czyli dobry dzień we Władku - klasyczna północ po odkrętce na off i przejazdy na longu po 150-200 m w mega towarzystwie ziomeczków bez spiny.

Łukasz na fali w Irlandii
Łukasz na fali w Irlandii
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium