FCS Polska
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

🌊💥🏄‍♂️ Nowa dostawa ubrań surfingowych Vissla 🌊💥🏄‍♂️

Surfing w Polsce - gdzie nauczyć się surfować na Bałtyku

blog FCS Polska
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Polacy nie gęsi i swój Bałtyk mają. Surfing na Bałtyku wciąż dziwi wiele osób. Szczerze mówiąc, to Bałtunio nas też wciąż zaskakuje. Nasze morze to nie ocean, ale faluje jak każdy większy akwen, a czasami serwuje naprawdę zacne fale. Co najważniejsze - Bałtyk świetnie nadaje się do nauki surfingu. (Oraz do późniejszego pływania oczywiście) Dlatego niezależnie od tego czy jesteś wytrawnym surferem, czy dopiero chcesz zacząć surfować - przyjedź nad polskie morze i skorzystaj z jego uroków. Nawet jeśli wybierasz się na surf camp do Portugalii, warto zaliczyć pierwsze lekcje surfingu w Polsce. Mając podstawy, progres za granicą przyjdzie dużo szybciej, dając Ci dużo więcej frajdy.

Surfing na Bałtyku - dlaczego warto?

 • po pierwsze jest względnie blisko i bez problemu można pojechać nad polskie morze na weekend, decydując się w ostatniej chwili, ze względu na dobrą prognozę pogody.
 • po drugie łatwo się tam dogadać. Nawet jeśli znasz kilka języków, to nie znaczy, że Wasz instruktor będzie szprechał po angielsku perfect, comprende? Nad Bałtykiem polski instruktor będzie w stanie wytłumaczyć Ci wszystkie niuanse surfingu, co na pewno ułatwi sprawę.
 • puste spoty surfingowe - w Polsce surfing to dosyć młoda dyscyplina. W dni kiedy Bałtyk serwuje swoje najlepsze fale, na spocie potrafi być tłoczno, ale kiedy na morzu są warunki szkoleniowe w wodzie każdy znajdzie swoje miejsce, dzięki czemu ma większą swobodę i bezpieczeństwo.
 • jeśli mowa o bezpieczeństwie, to Bałtyk jest doskonały do nauki surfingu. Piaszczyste dno (nie ma problemu z ostrą rafą koralową), właściwie żadnych żyjątek w wodzie (żadnych rekinów), nie ma silnych prądów ani skał (trzeba uważać na falochrony, co nie jest wcale trudne, a do tego większość spotów jest na płytkiej wodzie, więc właściwie w każdym momencie można stanąć lub odbić się od dna.
 • niskie zasolenie wody - co prawda można się do tego przyzwyczaić, ale pierwsze lekcje surfingu, na których do oczu non stop wpada bardzo słona woda może skończyć się nawet zapaleniem spojówek. W Polsce Bałtyk ma znikome zasolenie przez co go właściwie nie czuć.
 • na pierwsze lekcje surfingu nie potrzebujesz trzymetrowej fali zamykającej się w tzw. tubę. Wystarczy 30 cm falka, która spokojnie pozwoli Ci złapać ślizg i wstać na desce. Początki na mniejszych falach są dużo łatwiejsze i to właśnie Bałtyk daje idealne warunki żeby zacząć pływać na surfingu.

Surfing w Polsce - a co po kursie?
Jeśli masz już podstawy, wiesz jak bezpiecznie wyjść na falujące morze i złapać pieniące się fale, lub nawet te, które się jeszcze nie załamują - to dobrym rozwiązaniem może być wypożyczenie lub zakup swojej własnej deski. W ten sposób będziecie mogli korzystać z każdej prognozy pogody i ćwiczyć nabyte już umiejętności. Są też tacy, którzy zaczynają od kupienia deski, a potem oglądają tutoriale na youtubie, ale my zdecydowanie polecamy jednak na początek kilka lekcji, a dopiero potem zakupy.

Jeśli już zdecydujecie się na nową deskę, najlepszym wyborem dla początkującego surfera będzie deska Softech Roller. Rozmiar 7'6, 8'0 lub 8'4 w zależności od Waszego wzrostu i wagi. Najpopularniejszy jest rozmiar 8'0 - taka deska pozwoli Wam stabilnie łapać małe fale i ćwiczyć surfing na Bałtyku. Do deski będziecie potrzebowali jeszcze leasha odpowiedniej długości (taki sam, lub dłuższy) i wosku na odpowiednią temperaturę wody.

Ale do rzeczy - czyli gdzie zapisać się na pierwsze lekcje surfingu?
Właściwie na całym wybrzeżu można znaleźć dobre warunki do nauki surfingu. Niestety dużo trudniej jest znaleźć szkołę surfingu. Z sezonu na sezon, szkółek surfingowych przybywa. Czasami są to pełnoprawne instytucje, a czasem tylko dodatek do szkoły kite czy windsurfingu. Niezależnie od tego, w surfingu najważniejszy jest wykwalifikowany instruktor (koniecznie z papierami i ubezpieczeniem) i sprzęt. Surfing w Polsce, a zwłaszcza szkółki to głównie Hel, ale również np. Kołobrzeg. Poniżej znajdziecie wybrane przez nas, polecane szkoły surfingu:

1. Szkoła surfingu na Helu - Surf People

Szkoła surfingu Surf People znajduje się na kempingu Chałupy 3, dokładnie visa a vis, najbardziej znanego i prawdopodobnie najlepszego polskiego spotu surfingowego. Założycielami jest dwóch pasjonatów surfingu i kitesurfingu, którzy są związani z tym sportem od ponad 12 latu i śmiało można powiedzieć że tworzyli scenę surfingową w Polsce. Dla ekipy Surf People praca związana z surfingiem, nie jest sezonową przygodą tylko całoroczną pracą. Poza prowadzenia szkoły, mają również swój stacjonarny i internetowy surf shop, są importerami kilku topowych marek produkujących sprzęt dla surferów oraz organizują wyjazdy surfingowe w najdalsze zakątki świata.

Lekcje surfingu

Surf People to również jedyna licencjonowana szkoła ISA(International Surfing Association) w Polsce, która organizuje regularnie kursy dla przyszłych instruktorów surfingu.

Szkolenia surfingowe

Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie wspomnieli o sprzęcie. Wypożyczalnia desek surfingowych Surf People jest bardzo dobrze zaopatrzona i posiada, niemal 40 desek marki Softech we wszystkich rozmiarach. Oprócz dużego wyboru desek szkoleniowych, znajdziecie tam też dobrą ofertę dla osób już pływających. Prawie zapomnieliśmy o ważnej informacji dla najmłodszych, ale nie tylko, jest to również dobra informacja dla rodziców. Kadra Surf People prowadzi codziennie zajęcia dla dzieci z surfingu i deskorolki, szkolenia odbywają się w dwóch blokach 3 godzinnych i jest to idealna okazja żeby samemu wyskoczyć na surfa!

Miejsce: Półwysep Helski, kemping Chałupy 3

Kontakt: [email protected] , 720 009 000

Facebook Surf People, Insta Surf People

2. Czyli Surf
3. Paliki Surf

Paliki Surf to szkoła surfingu skupiająca wokół siebie pasjonatów surfingu, aspirujących zawodników i instruktorów. Każdemu uczestnikowi naszych zajęć staramy się udzielać maksymalnie dużo uwagi i zaangażowania. Doceniamy to, że wybraliście akurat naszą szkołę i robimy wszystko co w naszej mocy, żeby nauczyć Was surfingu najlepiej jak umiemy. Nasza filozofia opiera się na serdecznych i przyjacielskich relacjach między kadrą szkoleniową, a kursantami. Znaczna część naszej obecnej kadry i osób zaangażowanych w kształtowanie Paliki Surf to osoby, które z nami stawiały swoje pierwsze kroki na surfingu!

Lekcja surfingu 1h Grupowo - 110 PLN Indywidualnie - 200 PLN
Kurs podstawowy 4h - 400 PLN 4h - 740 PLN
Kurs rozszerzony 8h - 640 PLN 8h - 1360 PLN

 

przygotowanie do treningu pływania na desce surfingowej

3. Fun Surf
4. EH School
5. SKS Surfingowy Klub Sportowy

Nowy projekt na mapie Półwyspu Helskiego. Baza SKS znajduje się na kempingu Chałupy 6. Posiadamy akredytację międzynarodowej organizacji International Surfing Association, a nasi instruktorzy to osoby wykwalifikowane i doświadczone, które surfują na Bałtyku od kilkunastu lat. Szkolimy na najwyższej jakości nowym sprzęcie.W ofercie zajęcia indywidualne i grupowe, obozy dla młodzieży oraz wypożyczalnia sprzętu. SKS oferuje w swojej bazie również noclegi w nowych modułach mieszkalnych.

OFERTA:

 • szkolenie indywidualne - 190 PLN / 1h
 • grupowe max. 6 osób - 120 PLN /os / 1h

PAKIETY:

 • szkolenie indywidualne: 4h - 720 PLN, 8h - 1280 PLN
 • szkolenie grupowe max. 6 osób: 4h - 420 PLN/os , 8h - 720 PLN/os

W SKS będziecie mogli też umówić się na szkolenie surfingowe z dodatkową opcją zdjęć z wody, które zrobi Wam instruktor i fotograf surfingu Krzysiek Jędrzejak (Baltic Surf Scapes). Takie fotografie to nie tylko fajna pamiątka, ale też wartościowy materiał do analizy.

 • indywidualne szkolenie surfingowe + 3 pamiątkowe zdjęcia z wody - 380 PLN / 1h
 • sama sesja zdjęciowa - wycena indywidualna

Kontakt:
Facebook

INSTA

nauka pływania na desce surfingowej

6. Akademia Surfingu
7. Board for kids
8. KiteCrew.pl na kempingu Chałupy 6
9. Happy Up

HAPPY UP KITE SCHOOL, czyli jedyna na Półwyspie szkoła kitesurfingu na wodzie. Oferujemy szkolenia kitesurfingowe / windsurfingowe na każdym poziomie zaawansowania, a nasze wieloletnie doświadczenie, zdobyte podczas pracy szkoleniowej na różnych kontynentach, pozwala na zapewnienie nie tylko najwyższej jakości kursu, ale i najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Od lat nasz wyselekcjonowany, stały Team pracuje na zaufanie kursantów, którzy są naszą najlepszą wizytówką. HAPPY UP KITE SCHOOL to zdecydowanie coś więcej niż szkoła. Tworzymy społeczność, którą łączy jedna pasja. Kitesurfing. I tą właśnie pasją chcemy się dzielić, zarówno podczas zajęć na wodzie, jak i wspólnie spędzonych śniadań czy zachodów słońca na tarasie naszej szkoły. Chcemy Was poznać i razem budować społeczność ludzi żyjących w rytmie wiatru i fal. Wspólnie się rozwijać i podróżować, zwiedzając tym samym najpiękniejsze spoty na świecie.

 • SZKOLENIE INDYWIDUALNE

1 h – 160 PLN – indywidualnie

4 h – 599 PLN – ze sprzętem + pianką,

8 h – 1099 PLN – 5 % zniżka za wcześniejszą rezerwację

 • SZKOLENIE GRUPOWE

1,5 h – 2-3 os. – 150 PLN – max. 6 osób w grupie

1,5 h – 4-6 os. – 130 PLN – ze sprzętem + pianką

– 5 % zniżka za wcześniejszą rezerwację

 • WYPOŻYCZENIA (na tym sprzęcie również są szkolenia)

1. Deska Softech Basic 7’6, 7’6, 8’0,8'4

CENA: 25 PLN / h

100 PLN / dzień

2. Deska Softech Advanced Flash Bomber Sally 5’11, 6’6, 6’10, 7’0

CENA: 35 PLN /h

140 PLN / dzień

Kontakt:

Facebook
Instagram

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium