FCS Polska
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

🌊💥🏄‍♂️ Nowa dostawa ubrań surfingowych Vissla 🌊💥🏄‍♂️

Gdzie naprawić deskę surfingową?

blog FCS Polska
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Każdemu się może zdarzyć. Nie wiadomo gdzie, nie wiadomo kiedy. Złapana dziobem rafa koralowa, wbity w pokład łokieć lub kolano, czasem to po prostu za mocno postawiona deska na chodniku, albo zwykła chwila nieuwagi i uderzenie w ścianę podczas wychodzenia z domu.

Deski surfingowe to delikatne stworzenia - dlatego trzeba o nie dbać, a jeśli przytrafi się jakaś szkoda, szybko naprawić. Na rynku jest cała gama dostępnych rozwiązań tymczasowych. Warto je mieć ze sobą na każdym surftripie bo mogą uratować wiele godzin pływania, a przecież o to właśnie chodzi! Jednak na dłuższą metę, deskę zawsze najlepiej naprawiać u profesjonalisty.

Solarez Mini Travel Kit
Zestaw naprawczy Solarez Mini Travel Kit

Jeśli chodzi o rozwiązania tymczasowe, to w grę wchodzą tak naprawdę trzy opcje - każda mające swoje wady i zalety. Po pierwsze SOLAREZ - czyli pozycja obowiązkowa u każdego surfera, jak amen w pacierzu. Szybka w aplikacji gotowa mieszanka w tubce wysycha na słońcu w parę minut. Chwila szlifowania i można wracać na wodę. Naprawa może nie zawsze jest estetyczna, ale skuteczna. W przypadku mniejszych dingów, często sprawdza się nawet na dłużej. Wystarczy wybrać odpowiedni żel do Waszej deski i można spokojnie naprawiać. Na YT można znaleźć pełno tutoriali z ciekawymi patentami, które znacząco skracają czas naprawy. Polecamy serdecznie każdemu.

Druga opcja to dosyć ciekawa propozycja od hiszpańskiej firmy RSPro słynącej z antypoślizgowych padów Hexa Traction. RSPro Ding Patch, to mała naklejka o wielkości 5cm x 7cm, którą przykleja się bezpośrednio na uszkodzenie. Plusem jest tu na pewno szybkość i łatwość wykonania naprawy, a dodatkowo niska cena za zestaw sześciu naklejek. Jednak sam rozmiar naklejki pozwala wyłącznie na naprawę stosunkowo małych dziurek. Efekty natomiast są zaskakujące - w naszym przypadku RSPro Ding Patch sprawdził się doskonale przy mini usterce rufy deski typu fish. Co ważne - naklejkę w miarę łatwo można później usunąć i naprawić porządnie deskę.

RSPro Ding Patch
Naklejka RSPro Ding Patch

Opcja trzecia, to coś dla fanów DIY i zapachu żywicy epoksydowej. Zakładając, że w trakcie wyjazdu macie trochę wolnego czasu, cierpliwości i wolnego miejsca, to zawsze można zabrać ze sobą zestaw naprawczy ze sklepu żeglarskiego. (pamiętajcie, żeby wybrać odpowiedni do Waszej deski PU lub Epoxy) Żywica, utwardzacz i spory kawałek maty szklanej.

Tutaj szkół jest kilka, ale żeby dobrze wykonać taką naprawę, trzeba mieć trochę wprawy. Przyda się strzykawka, lub jednorazowy pojemnik do wykonania mieszanki, nożyk do tapet i trochę papieru ściernego i maseczka na twarz. Sam proces jest pracochłonny, ale można osiągnąć naprawdę dobre rezultaty. Duma z własnoręcznej wykonanej naprawy jest totalnie nie do przecenienia.

To gdzie najlepiej naprawić deskę surfingową?

Wszystkie powyższe rozwiązania są świetne, ale tak jak napisaliśmy raczej tymczasowe. Nic nie zastąpi naprawy wykonanej przez profesjonalnego shapera, albo przynajmniej specjalisty w procesie obróbki żywicy i pracy z matą szklaną. Taka naprawa wymaga czasu i doświadczenia. Czasem naprawdę lepiej zapłacić komuś parę groszy i cieszyć się wolnym czasem, a następnie pięknie wykończoną deską.

Jeśli akurat jesteś w miejscu popularnym wśród surferów, w okolicy na pewno jest ktoś, kto naprawi Ci deskę na tiptop i to będzie najlepsze rozwiązanie. Ilość naprawionych desek ma znaczenie, a chłopaki przerabiają ich zdecydowanie więcej w Portugalii niż w Polsce. Jeśli natomiast nie masz na to czasu, to poniżej jest nasza subiektywna lista osób, do których warto się zwrócić z naprawą w Polsce. To właśnie u nich najlepiej naprawiać deskę surfingową, tak żeby później naprawę było ciężko znaleźć.

Chałupy
Michał Celarek - człowiek legenda, w sezonie pracuje 24h na dobę 7 dni w tygodniu.
Numer warto znać na pamięć: 693-109-941

Gdynia
Gdina - Michał - piękne deski, a wolnych chwilach czasem też naprawy.
Facebook GDINA surf

Telefon: 788-917-931

Gdańsk
Kazik Surf Service - Kazik naprawi wszystko. Każdą deskę, żagiel, może nawet pralkę i rozrusznik serca.
Facebook Kazik Surf Service

Telefon: 796-573-971

Warszawa-Nieporęt
Surf Serwis - Łukasz specjalizuje się w deskach windsurfingowych, ale surfingiem też się z przyjemnością zajmie. Bardzo profesjonalnie.
Facebook Surf Serwis

Telefon: 531256201

Z podesłanych przez Was:

Family Windsurfing - Miedwie
Szkoła, a także serwis sprzętu, dużo doświadczenia i chęci do pomocy.
www.familywindsurfing.com

Hit Windsurfing - Nieporęt
O Wiktorze Skrzypińskim słyszeliśmy już wiele razy - człowiek wie co robi!
www.hitwindsurfing.com

naprawianie desek surfingowych

Jeśli naprawiałeś deskę w miejscu, które nie zostało wyżej wymienione, a jesteś zadowolony z tej naprawy - napisz do nas. Jeśli naprawiasz deski i chciałbyś żebyśmy dodali Cię do powyższej listy - też do nas napisz. Najlepiej wyślij wiadomość na FB.

Ponieważ żyjemy w czasach w jakich żyjemy, to tak tylko powiemy, że wszyscy wymienieni tu fachowcy wyrazili zgodę na RODO i udostępnienie swoich danych w powyższej formie. Aloha!

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium